Responsive image

Základní škola a Mateřská škola Děčín IV, Máchovo nám., p. o.

Telefon: +412 531 551

Email: info@machovka.czVÝTVARNÁ EXKURZE DO DRÁŽĎAN


V pondělí ráno žáci spolu s p. učitelkou Hacko a p. učitelkou Baudischovou vyrazili vlakem do Drážďan. Bohužel cestou neměli moc štěstí, neboť se jim porouchal vlak, a proto do cílové stanice dorazili se zpožděním. Všichni nejprve zamířili do studia Riesa efau, kde se seznámili s německými studenty, se kterými celý týden trávili a se kterými ve studiu pracovali. Žáci si poté prošli studio, zjistili, kde najdou nejrůznější pomůcky a vedoucí studia Markus jim vysvětlil, jakým způsobem funguje metoda sítotisk, kterou se sem přijeli naučit.Odpoledne se celá skupina vydala na prohlídku historického centra Drážďan. Prošli se kupříkladu po Zwingeru, nebo kolem slavného kostela Frauenkirche. Po ubytování na bytě si žáci dojeli nakoupit zásoby na celý týden a museli si uvařit večeři. Všichni se okamžitě shodli, že palačinky s marmeládou, nutellou a zmrzlinou jsou vynikající nápad! Vaření se tedy zhostily kuchařky Eliška a Verča, které připravily celou horu palačinek!
V úterý žáci celý den pracovali ve studiu, kde ve dvojicích s německými studenty kreslili své návrhy. Metodou sítotisku se dá tisknout maximálně pět barev. Žáci tedy museli své obrázky upravit tak, aby obsahovaly pouze pět barev. Dalším úkolem pro ně bylo obrázek si nakopírovat a poté z něj vyřezat vždy jednu barevnou vrstvu. Tímto způsobem jim tedy vzniklo nejvíce pět barevných šablon, které poté použili k vytisknutí obrázku. Ve středu ráno se obě skupiny sešly v muzeu Albertinum, kde je čekala prohlídka s průvodkyní. Během prohlídky žáci dostali různé úkoly, které v galerii plnili a během kterých si více procvičili své znalosti němčiny a angličtiny.Čtvrteční den se nesl v duchu dokončování výtvarných děl. Věštšině dvojic se povedlo dokončit svá díla a výsledky jsou opravdu úžasné! Večer si žáci prošli gymnázium svých německých kolegů a navzájem si uvařili večeři. Naši studenti opět vařili palačinky a německá skupina připravila chili con carne v klasické a vegetariánské verzi. 
Obě dvě jídla byla výborná a všichni si moc pochutnali!Poslední den, tedy pátek, měli žáci čas, aby si mohli natisknout nějaké obrázek, nebo nápis na trička.Po finálním úklidu studia proběhla prezentace výtvorů a žáci zdůvodňovali, co nakreslili a proč. Tato výtvarná exkurze byla pro žáky jedinečná možnost. Nejen že měli proplacené všechny náklady, takže největším výdajem byly nákupy, ale zároveň si také mohli procvičit němčinu i angličtinu. 


Na všechny fotografie se můžete podívat zde 


Kalendář Akcí: 15. 4. - 21. 4.

15PondělíPO16ÚterýPO17StředaPO18ČtvrtekPO19PátekPO 20SobotaPO21NedělePO
7:00
8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
Top